Když ji miluje ….

Už jsem se zmiňovala o tom, že Petík má lidi rád. Často mluví o tom, kterou holčičku má rád. Jednou to je Nikolka, pak Evička, Maruška…
Ale jeho opravdovou láskou. která září stále a všechny ostatní holčičky hravě zastíní, je Elinka. Myslím to vážně. Ono to je totiž opravdu vážné. Tedy pro Petíka.

Elinka se nastěhovala na přechodnou dobu do sousedního domu, když Petíkovi byly asi 4 roky. Je trochu mladší. Je to šikovná holčička. Petík na ni často volal přes plot. Hodně o ní doma mluvil. A často. Vlastně minulý čas není na místě, protože o ní často mluví dodnes. Nejdřív jsem si to neuvědomovala, protože mi přišlo normální, že Péťa mluví o holčičce od sousedů. Později jsem si ale všimla, že o ní mluví pořád. Elinka tohle, Elinka támhleto, mami, koukej, Elinka jde, Elinka má tadyto auto, Elinka svítí v pokojíčku… Tohle mu vydrželo dlouho a intenzita neklesala, naopak rostla. Mluvil o Elince při každodenních činnostech, ptal se, jestli si taky čistí zuby, jestli taky kouká na pohádky….

Elinky maminka je skvělá. Spřátelily jsme se a dokonce se nám podařilo podniknout pár společných akcí s dětmi – třeba lyžování, dovádění na hřišti. A když jsem neměla pro Petíka kamarády na oslavu jeho 10. narozenin, zachránila Elinka situaci. O tom více zde.

Elinka dělá Péťovi rozcvičku před lyžováním

Pak se s Péťou neplánovaně sešli na příměstském táboře o jarních prázdninách. To už ale pro Elinku moc výhra nebyla. Petík totiž dával svou lásku najevo například tím, že jí řekl:“Drž hubu.“ A nebo naopak na její: „Drž hubu“, odpověděl něžně: „TY drž hubu!“ 😀
A myslím, že ji i dost otravoval. Mrzelo mě to kvůli ní. Nechtěla jsem, aby si Péťu a potažmo i příměstský tábor úplně zhnusila, ale tomu člověk neporučí.

Jsou ve věku, kdy Elinka je už velká holka se svými zájmy a Péťa je někde úplně jinde. Jsem jí i její mamince neskonale vděčná za každou minutu, kterou s ním vydržely, protože i když se divně choval, vždycky byl naprosto šťastný.

Když ji vidí, hrozně to s ním cvičí. Začne se ošívat a fakt se chová jako zamilovaný 16-letý kluk. Je to hrozně zvláštní, s nikým jiným tohle neprožívá, trvá to už více než 5 let a Elinka je pořád jeho SUPERSTAR. 🙂 A já už zase vidím Forresta a jeho životní lásku Jenny…

1 názor na “Když ji miluje ….”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *