Prázdninový deník 2022

Vloni jsme poprvé psali prázdninový deník. Napadlo mě to na samém začátku prázdnin a byl to trochu free style. Koupila jsem si na webu nějaké šablony a různě to poskládala – nebylo to úplně to, co jsem chtěla, ale čas tlačil, a tak jsem se spokojila s tím, co byl k mání. Letos jsem se připravila trochu lépe. Použila jsem svou milovanou aplikaci Canva, kterou mohu jen doporučit. Udělala jsem Petíkovi jednoduchý design, který jsem zvládla snadno a rychle (přesně něco pro mě) a jednotlivé stránky jsem vytvářela v průběhu prázdnin podle potřeby. Ve druhém souboru jsem si dávala dohromady fotky, abych je pak mohla do deníku vložit.
Loňský deník se osvědčil – poprvé v životě jsem letos slyšela Petíka něco vyprávět (v krátkých a jednoduchých větách), když k nám přišla na návštěvu paní učitelka ze školky a on jí ho ukazoval. Byla jsem unešená a těšila se, až dokončím ten letošní. Zápis jsme dělali vždy po akci, ideálně ještě tentýž den po návratu domů. Musela jsem mu pomáhat dávat dohromady věty.

Nechala jsem si vytisknout soubor s fotografiemi a použila originály deníkových zápisků. Aby z toho byla „kniha“, použila jsem opět kroužkovu vazbu. Péťa měl radost a je na tohle dílo pyšný.

Já už se těším, až budeme zase psát prázdninový deník za rok 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *